ریپل گرانترین برنامه لابی کریپتو را در سال 2020 اجرا کرد

آریاتریدر

آزمایشگاه های Ripple در سال 2020 مبلغ 690،000 دلار برای لابی در ایالات متحده هزینه كردند ، كه البته این شركت را در کمیسیون بورس و اوراق بهادار را نجات نداد.

بر اساس افشای قانونی مجاز برای سال 2020 ، برنامه لابی Ripple باعث کوتاهی سایر شرکت های صنعت رمزنگاری شد. Coinbase ، که به نظر می رسد اولین مبادله رمزنگاری آمریکایی برای انتشار سهام عمومی باشد ، در همان سال 230،000 دلار هزینه کرد ، در حالی که مبادلات دیگری مانند Binance. ایالات متحده ، جوزا و کراکن هیچ هزینه ای را برای لابی گری گزارش نکردند.

هزینه های Ripple برای لابی در مقایسه با غول های Big Tech نسبتاً کم است. به عنوان مثال ، فیس بوک فقط در سه ماهه چهارم سال 2020 بیش از 5 میلیون دلار هزینه کرد.

انجمن Diem ، که قبلا به عنوان انجمن Libra شناخته می شد ، گزارش داد که هیچ فعالیت لابی بیش از سال 2020 وجود ندارد ، علی رغم مبارزات عمده صادر کننده پایدار کوین با نهادهای نظارتی. در گذشته با دفتر دفاتر حقوقی Skadden با واشنگتن دی سی قرارداد بسته بود. در حالی که انجمن Diem به طور مداوم رابطه خود را با فیس بوك نادیده گرفته است ، فیس بوك قراردادی 200000 دلاری با لابی گران در FS Vector بیش از سال 2020 حفظ كرد تا روی مسائل بلاك چین تمركز كند.

اتفاقاً Ripple نیز مشتری FS Vector بود. نیمه اول سال 2020 نیز Ripple تیم لابی داخلی خود را خاتمه داد. اکنون فقط به قرارداد با شرکت های حرفه ای متکی است.

فعالیت های لابی که ریپل بودجه آن را تأمین کرد ، اساساً با هدف قانونگذاری قبل از کنگره مانند قانون تاکونومی Token و قانون کالای دیجیتال انجام شد. این قوانین قوانین جدیدی را تعیین می کنند که دارایی های دیجیتال برای آنها اوراق بهادار است یا نیست.

سوالات مربوط به قانون اوراق بهادار و رمزنگاری برای مدل تجاری Ripple بسیار مهم است. مدت طولانی بود که این شرکت با سوالاتی روبرو شده بود که آیا XRP در واقع یک امنیت است. این سوالات در اواخر دسامبر 2020 ، SEC ، تنظیم کننده اوراق بهادار در ایالات متحده ، با طرح شکایت علیه آزمایشگاه های Ripple به اوج خود رسید. در شکایت خود ، SEC ادعا می کند که "اکثریت قریب به اتفاق درآمد Ripple از فروش XRP حاصل شده است و ریپل برای تأمین بودجه فعالیت های خود به آن فروش اعتماد کرده است. "

نه Ripple و نه FS Vector به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند. نمایندگان Diem از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.


منبع :cointelegraph