نظامیان صهیونیست 50 کارگر فلسطینی را بازداشت کردند

تسنیم

به نقل از تسنیم

گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، پلیس رژیم صهیونیستی کمپینی با هدف آزار و اذیت فلسطینیانی که به دنبال امرار و معاش هستند راه‌اندازی کرده است.

نیروهای اشغالگر صهیونیستی 50 نفر از کارگران روستاهای «حارس»، «دیر استیا» و«قیرة » در استان سلفیت بازداشت کردند و سپس آن‌ها را به شهرک «آرئیل» بردند.

«عمر سماره» رئیس شورای روستا حارس اعلام کرد: نظامیان صهیونیست به روستای مذکور یورش بردند و 50 کارگر را در حین انجام کار، بازداشت کردند. سن این کارگران بین 20 تا 40 سال است.

«شاهر سعد» دبیرکل فدراسیون عمومی اتحادیه های کارگری فلسطین نیز به نوبه خود اعلام کرد که از طریق وکلا و به صورت قانونی علت بازداشت این کارگران را پیگیری می کنیم و هنوز دلایل بازداشت آنها مشخص نشده است.

سعد تاکید کرد: رژیم اسرائیل طی سه ماه گذشته در چارچوب کمپینی کارگران را هدف قرار داده و آن ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد. همچنین محدودیت‌هایی را علیه کارگران اعمال می‌کند.

 این درحالی است که روز گذشته منابع فلسطینی از تیراندازی نظامیان صهیونیستی به سوی کشاورزان فلسطینی در غزه خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: خودرو‌های نظامی و بولدوزر و تانک‌های نظامی اسرائیلی به شرق رفح رخنه و اقدام به تخریب زمین‌های زراعی کردند.

همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی اقدام به تیراندازی گسترده به سوی کشاورزان فلسطینی کردند. نظامیان صهیونیست از گاز اشک آور علیه کشاورزان و چوپانانی که در اراضی خود بودند، استفاده کردند.

پیش از این هم نظامیان رژیم صهیونیستی به سوی کشاورزان و چوپانان فلسطینی در شرق شهرک جبالیا در شمال غزه حمله کرده بودند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند.

جامعه بین‌المللی همچنان در قبال اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.