حماس: هدف اشغالگران نابود کردن هویت اسلامی قدس است

ایرنا

به نقل از ایرنا

ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جنبش حماس، محمود الزهار روز پنجشنبه در گفت و گوی مطبوعاتی درباره جنایت های رژیم صهیونیستی در آستانه اعیاد یهودی، صهیونیست ها را مسئول پیامدهای هرگونه هتک حرمت و تجاوز به مقدسات دانست و از ملت فلسطین خواست برای یاری قدس و مسجدالاقصی بپاخیزند.

وی گفت: این جنایت ها ادامه هتک حرمت های گذشته در حق مسجدالاقصی و قدس است که به خشونت های بزرگتری منجر شد.

الزهار اضافه کرد: این اقدامات ادامه برنامه یهودی سازی رژیم صهیونیستی است که از سال 2018 آغاز شد و مقدمات گسترش شهرک ها در قدس را فراهم کرد.

وی افزود: مسجدالاقصی نه تنها برای فلسطینی ها بلکه برای بیش از یک میلیارد و 700 میلیون مسلمان در سراسر جهان مقدس است و بخشی اصیل از عقیده دینی و اصول ملی ما را تشکیل می دهد.

عضو برجسته جنبش حماس از تشکیلات خودگردان خواست به جای هماهنگی امنیتی ننگین و پیگرد مقاومین و بازداشت آن ها به منظور خدمت به اشغالگران که خیانتی بزرگ در حق قدس و مسجدالاقصی و ملت فلسطین است، به وظیفه خود برای دفاع از قدس و مسجدالاقصی عمل کند.

الزهارگفت: از اردن می خواهیم با اقدامات فوری به دفاع از قدس بپردازد زیرا جنایت ها و تجاوزهای صهیونیست ها، تجاوز آشکار به نقش اردن به عنوان متولی مقدسات اسلامی و مسیحی در قدس اشغالی به شمار می رود.

وی از کشورهای عربی و اسلامی و آزادگان جهان خواست با اقدام فوری، اشغالگران را وادار به توقف نقشه ها و برنامه های نژاد پرستانه کنند و با مطرح کردن پرونده جنایت های آن ها در دادگاه های بین المللی، سران این رژیم اشغالگر را به عنوان جنایتکار جنگی به دست قانون بسپارند.

الزهار با تاکید بر پایبندی کامل حماس و ملت فلسطین در دفاع از حقوق و مقدسات با هر شیوه ممکن گفت: این تجاوزها بی پاسخ نخواهد ماند.